Już czwarta edycja Ekonomicznego uniwersytetu Dziecięcego za nami …

24-06-2019

W sobotę 15. czerwca 2019 r. zakończyła się czwarta edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego na Wydziale Inżynierii Zarządzania wspólnie z Fundacją Akredytacji i Promocji Kierunków Ekonomicznych, funkcjonującą przy SGH w Warszawie. Poza uczestnictwem w zaplanowanych na ten dzień zajęciach, prawie setka dzieci napisała test, którego celem, zgodnie z ideą EUD, jest wyłonienie trzech najlepszych studentów danej edycji. Należy przypomnieć, iż wybór pytań i zawartość testu zatwierdzana jest przez zewnętrznych specjalistów, a zła odpowiedź oznacza punkty ujemne. Łatwo nie było, ale i tym razem dzieci poradziły sobie świetnie. Tym razem bez dogrywki udało się wyłonić trójkę laureatów. Najlepszym studentem czwartej edycji EUD został Filip Rogowski, drugie miejsce zajęli ex aequo Hubert Chrzanowski oraz Radek Kacperczyk.

Wszystkim uczestnikom została przygotowana słodka niespodzianka, a najlepsi studenci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów podarunkowych o wartości 200 zł. Nagrody wręczył Prodziekan WIZ dr Romuald Ziółkowski, który pogratulował najmłodszym studentom oraz podziękował ich rodzicom za zaangażowanie w ich edukację i rozwój. Jesteśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy, jaką wykazali się studenci EUD, ale także ich ogromnej dojrzałości wyrażającej się szacunkiem do innych oraz pokorą.

Zakończenie kolejnej edycji EUD to również okazja do podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w jego funkcjonowanie. Dziękujemy wykładowcom prowadzącym zajęcia dla dzieci i rodziców oraz studentom Studenckiego Koła Naukowego Logistyki LogiSQUAD za pomoc organizacyjną. Już niebawem ruszać będzie kolejna piąta edycja, na którą już serdecznie zapraszamy! Przypomnijmy, iż Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie, a od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. Z ramienia WIZ PB Ekonomicznym Uniwersytetem Dziecięcym kierują dr Marta Jarocka oraz dr Urszula Widelska.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo