International Student Conference “Industry 4.0: Human vs. Technology” 2019

17-06-2019

W dniach 6-7 czerwca 2019 r. odbyła się na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej Międzynarodowa Konferencja Studencka „Przemysł 4.0: Człowiek vs. technologia”, w której wzięło udział ponad 70 uczestników z 10 różnych krajów. Podczas konferencji swoje prace zaprezentowali studenci z 5 krajów. Konferencja pomogła zintegrować społeczeństwo studenckie Politechniki Białostockiej, jak i innych uczelni oraz była dobrą platformą wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą w międzynarodowym towarzystwie.

Uczestników ciepło powitał Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr Łukasz Nazarko, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie świadomości i otwartości na zmiany pojawiające się w przemyśle 4.0. Podczas panelu ekspertów, moderowanego przez Elizę Ostaszewską, eksperci Rafał Żukowski z Brand Distribution Group i Marek Nowakowski z Brand AC Company podzielili się praktycznymi przykładami, jak ich firmy dostosowują swój model biznesowy do wyzwań branży 4.0 i jak zmienia się cała technologia. Podczas pierwszego panelu, moderowanego przez Jessicę Barkun, nasi uczestnicy zaprezentowali swoje projekty z zakresu tematycznego smart cities, innowacji w branży hotelarskiej, podejścia do przywództwa, marketingu internetowego, bezpieczeństwa w produkcji. Prodziekan ds. Kształcenia dr Ewa Rollnik-Sadowska podsumowała prezentacje i przekazała cenne informacje zwrotne.

Podczas drugiego panelu, moderowanego przez Wangmo i Jeiqing Tang (Bridget), zaprezentowano projekty z zakresu tematycznego innowacji w turystyce, zielonego zarządzania, gospodarki odpadami opon, innowacji w branży gier, startupów i przedsiębiorczości. Wszystkie prezentacje pokazują najnowsze trendy w różnych branżach, które pojawiają się dzięki innowacjom. Po prezentacjach nastąpiły owocne dyskusje, a publiczność miała okazję podzielić się swoją opinią. Po części oficjalnej uczestnicy dołączyli do Dni Wydziału, grillowali i bawili się przy muzyce. Następnie studenckie koło naukowe „Turysta” zorganizowało dla uczestników zwiedzanie Białegostoku. Drugiego dnia odbyły się interesujące warsztaty „Foresight” prowadzone przez dr Annę Kononiuk.

Konferencję zorganizowali: Eliza Ostaszewska, Jessica Barkun i Karol Misztalewski; przy wsparciu członków komitetu naukowego: dr Joanna Szydło, dr Danuta Szpilko, dr Ewa Rollnik-Sadowska, dr Justyna Grześ-Bukłaho oraz komitecie organizacyjnym pomocniczym: Chengjia Cai, Aijana Dosalieva, Ewelina Gwardiak, Rostyslav Dykan, Ewa Iwaniuk, Aiza Kupueva, Wangmo, Michał Mańko, Mariola Puchalska, Julia Szawluk, Jeiqing Tang, Agata Wodzyńska, Ruby Zhao, Asel Zhumabaeva oraz koło naukowe Turysta. Konferencja została dofinansowane przez Biuro Współpracy Międzynarodowej, Prorektora ds. Studenckich dr hab. Jarosława Perszko, prof. PB oraz Brand Distribution Group.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo