Udany debiut Logistyki w rankingu kierunków studiów

14-06-2019

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2019 to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. Po raz pierwszy w rankingu kierunków technicznych oceniona została logistyka, studia inżynierskie, która została sklasyfikowana na bardzo wysokim miejscu 6. Poprawę odnotowały także dwa inne kierunki studiów z naszego Wydziału, które były klasyfikowane. Zarządzanie i inżynieria produkcji awansowała na miejsce 20 (z miejsca 27), natomiast zarządzanie awansowało na miejsce 28.

W zestawieniu znalazło się 68 najpopularniejszych kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W zależności od specyfiki danego kierunku, na miejsce w zestawieniu wpływały noty uzyskane w sześciu kryteriach: prestiż (ocena przez kadrę akademicką), absolwenci na rynku pracy (tu m. in. ekonomiczne losy absolwentów), potencjał akademicki (ocena parametryczna, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie naukowe), potencjał dydaktyczny (dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów, akredytacje, jakość przyjętych na studia), efektywność naukowa (publikacje, cytowalność), umiędzynarodowienie (udział publikacji posiadających współautora z zagranicy, studenci zagraniczni), innowacyjność (patenty i prawa ochronne), kryteria dodatkowe (np. egzaminy zawodowe).

Więcej informacji: