CID CONFERENCE 2019

12-06-2019

W dniach 10-11 czerwca 2019 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej odbyła się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji naukowej CID Conference 2019 pn. „International Scientific Conference on Collaborative Innovation Development”.

Celem konferencji była wymiana wiedzy między uczestnikami na temat rozwoju współpracy opartej na innowacjach z różnych perspektyw teoretycznych, a także z punktu widzenia praktyki zarządzania. Konferencja miała charakter multidyscyplinarny, a jej zakres tematyczny był poświęcony perspektywie marketingowej ze szczególnym uwzględnieniem takich zjawisk, jak: relacje, sieci, interakcje, narzędzia i praktyki współpracy, komunikacja, współtworzenie wartości. Sesje tematyczne związane z Collaborative Innovation Development zostały podzielone na sektor biznesu oraz sektor publiczny. W trakcie zorganizowanych 8 sesji tematycznych wygłoszono łącznie 30 referatów.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a uczestnicy konferencji reprezentowali różne ośrodki naukowe z kraju i ze świata.  Keynote speakerami konferencji byli prof. Krzysztof Kubacki z Griffith University, dr hab. Maciej Mitręga, prof. nadzw. z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz dr hab. inż. Dariusz Siemieniako, prof. nadzw. reprezentujący Politechnikę Białostocką.

Konferencja kładła duży nacisk na dyskusję naukową i opracowanie wartościowych artykułów, które zostaną przedłożone do publikacji w czasopismach naukowych. Zarówno keynote speakerzy, jak i pozostali prelegenci, w tym członkowie Rady Naukowej chętnie dzielili się swoją wiedzą i własnymi doświadczeniami w publikowaniu w wysokiej jakości czasopismach, aby wspierać ulepszanie prezentowanych prac badawczych.

Wszystkim uczestnikom Konferencji serdecznie dziękujemy za merytoryczne prezentacje, aktywny udział w dyskusji oraz współtworzenie wyjątkowej atmosfery. W trakcie dwudniowych obrad wymienialiśmy doświadczenia, dzieliliśmy się wiedzą i inspirowaliśmy siebie nawzajem, tworząc sieć współpracy i wspólne plany na przyszłość.

Komitet organizacyjny konferencji:

dr hab. inż. Dariusz Siemieniako, prof. nzw. – przewodniczący komitetu organizacyjnego

dr hab. Ewa Glińska, prof. nzw. – zastępca przewodniczącego

dr Ewa Rollnik-Sadowska – sekretarz