Doktorantka ISD na WIZ zakwalifikowana do udziału w 7th Master Class on EU Cohesion Policy w Brukseli

03-06-2019
ISD student

Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na WIZ zakwalifikowana do udziału w prestiżowym wydarzeniu 7th Master Class on EU Cohesion Policy organizowanym w Brukseli

Z przyjemnością informujemy, że studentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na WIZ Yauheniya Barkun została zakwalifikowana do udziału w prestiżowym wydarzeniu „EU Cohesion Policy Master Class”, organizowanym dla wyróżniających się doktorantów i młodych naukowców w ramach 2019 #EURegionsWeek, które odbędzie się w dniach 6-10 października 2019 roku w Brukseli.

Wydarzenie to stanowi ciekawą formułę promującą młodych pracowników nauki poprzez umożliwienie im prezentacji własnych projektów badawczych, a także daje im możliwość udziału w wykładach i debatach prowadzonych przez urzędników Unii Europejskiej oraz profesorów uniwersyteckich zajmujących się tematyką polityki spójności. Master Class organizuje i prowadzi Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów  we współpracy z towarzystwami naukowymi: Regional Studies Association European Foundation (RSA Europe),  European Regional Science Association (ERSA) oraz Association of European Schools of Planning (AESOP). Laureaci otrzymują pokrycie wszystkich kosztów związanych z udziałem w 7th Master Class on EU Cohesion Policy.

Przedstawiciele powyższych organizacji tworzą kapitułę odpowiedzialną za wyłonienie 30 najlepszych kandydatów spośród zgłoszeń przesłanych przez reprezentantów zarówno krajów Unii Europejskiej, jak  i krajów pozaunijnych. W procesie rekrutacji uwzględnia się takie kryteria jak:  wykształcenie, osiągnięcia naukowe, poziom merytoryczny aplikacji i streszczenia artykułu zgłoszonego do prezentacji.  Temat artykułu, który zostanie wygłoszony przez naszą doktorantkę brzmi:  „What region can offer to talents – regional business representatives’ perspective”.

Yauheniya Barkun przygotowuje pracę doktorską dotyczącą marketingu regionalnego w kontekście pozyskiwania wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Promotorem rozprawy jest dr hab. Ewa Glińska, prof. PB, a wsparcia merytorycznego z zakresu funkcjonowania rynku pracy udziela dr Ewa Rollnik Sadowska.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie: