Spotkanie z Prezesem Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghem Marianem Cristescu

30-05-2019

W dniu 28 maja 2019 roku na naszym Wydziale gościł pan Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego oraz przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. Pan Prezes spotkał się z pracownikami Katedry Gospodarki Turystycznej oraz ze studentami I, II i III roku kierunku turystyka i rekreacja.

Tematem spotkania były cele i zadania holdingu liczącego już ponad 50 obiektów noclegowych, reprezentujących znane marki międzynarodowe takie jak: Hilton, Accor czy Marriott. Gość opowiedział też słuchaczom o swojej burzliwej karierze w branży hotelarskiej, w której wspinał się po szczeblach kariery poczynając od pracy recepcjonisty, aż po prezesa zarządu największej organizacji hotelarskiej w Polsce.

Pan Cristescu zapoznał również słuchaczy ze strukturą i zadaniami Społecznej Rady Turystyki, która składa się z około 20 członków – przedstawicieli zarządu najważniejszych organizacji turystycznych oraz prezesów lub członków zarządu największych państwowych firm związanych z turystyką, takich jak Polska Organizacja Turystyczna czy Polskie Linie Lotnicze LOT. Członkiem Rady jest również dr hab. Elżbieta Szymańska prof. PB, na której zaproszenie pan Prezes odwiedził Wydział Inżynierii Zarządzania.

W trakcie spotkania studenci zadawali liczne pytania dotyczące między innymi wprowadzanych innowacji, zasad kontroli w hotelarstwie oraz form marketingu. Dziękując Panu Prezesowi za wizytę, słuchacze zgodnie uznali, że spotkanie było bardzo interesujące i wniosło wiele nowych treści, pogłębiając wiedzę praktyczną w zakresie zarządzania obiektami noclegowymi.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo