Wizyta studyjna w przedsiębiorstwie AC S.A.

24-05-2019

W dniu 22 maja 2019 r. studenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji II stopnia uczestniczyli w wizycie studyjnej w przedsiębiorstwie AC S.A. Przedsiębiorstwo jest producentem nowoczesnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG do silników benzynowych oraz diesla. Od czasu powstania w 1986 r. dzięki długoletniemu doświadczeniu uzyskało pozycję wiodącego producenta w segmencie instalacji gazowych w Polsce. Marka STAG skutecznie dociera do ponad 50 krajów. O jakości produkowanych instalacji autogaz świadczy około 5 mln samochodów z instalacją STAG na świecie. Sprzedaż zagraniczna stanowi ponad 60% całkowitych przychodów przedsiębiorstwa. AC S.A. produkuje również wysokiej jakości elektronikę i wiązki elektryczne wykorzystywane w motoryzacji i AGD, w tym zestawy do haków holowniczych oraz wiązki elektryczne do samochodów elektrycznych na rynek Europy Zachodniej.

W trakcie wizyty studenci zapoznali się z procesem produkcyjnym poszczególnych elementów instalacji gazowych marki STAG, a także z działalnością Centrum Badawczo-Rozwojowego AC S.A. W Centrum znajdują się specjalistyczne laboratoria, w których dzięki zaangażowaniu zespołu techników – wykwalifikowanych i doświadczonych elektroników, mechaników i informatyków – powstają kolejne innowacyjne rozwiązania i produkty. W centrum została wydzielona także strefa testów: hamownia silnikowa, hamownia podwoziowa, warsztat konwertujący pojazdy na gaz. Centrum funkcjonuje na zasadzie współdziałania różnych działów przedsiębiorstwa, gdzie dzięki intensywnym pracom naukowym i rozwojowym opracowywane są nowe technologie zasilania silników mechanicznych alternatywnymi źródłami energii.

Serdecznie dziękujemy pracownikom przedsiębiorstwa AC S.A. za zorganizowanie wizyty studyjnej i zapoznanie studentów z różnorodnością realizowanych procesów produkcyjnych i naukowo-badawczych. Jednocześnie chcielibyśmy docenić zaangażowanie przedsiębiorstwa w podejmowane działania zacieśniające współpracę na linii biznes-nauka oraz szereg propozycji w zakresie staży, praktyk i ofert pracy kierowanych do studentów i absolwentów Wydziału Inżynierii Zarządzania PB.

Informacje o przedsiębiorstwie AC S.A. przygotowano na postawie strony internetowej: https://www.ac.com.pl/pl