Międzynarodowo na Wydziale Inżynierii Zarządzania

12-04-2019

Na Politechnice Białostockiej jeszcze do piątku 12 kwietnia 2019 r. trwa International Training Week, w którym uczestniczą przedstawiciele uczelni z krajów pozaunijnych. Program wydarzenia obejmował pobyty gości zagranicznych na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej.

We wtorek 9 kwietnia do Kleosina przybyło dziesięciu profesorów reprezentujących takie kraje jak: Peru, Brazylia, Ekwador, Indonezja, Tajwan, Meksyk, Armenia oraz Nepal. Ich pobyt rozpoczął się od spotkania z dziekanami Wydziału Inżynierii Zarządzania – Dziekan dr hab. inż. Joanną Ejdys, prof. PB oraz Prodziekanem ds. Rozwoju i Współpracy dr. Łukaszem Nazarko. Każdy z gości zaprezentował swoją uczelnię, a następnie dyskutowano nad obszarami przyszłej współpracy z WIZ PB. Ofertę Wydziału z perspektywy studenta przedstawiła Jessica Barkun, studentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich.

Studenci zarządzania i logistyki mogli wysłuchać trzech następujących wykładów:
– International Transportation and Logistics – prof. Anna Pakhlyan (Armenian State University of Economics, Armenia)
– How to do business with Chinese – prof. Guor-Rurng Shieh (Kao Yuan University, Tajwan)
– Commercial Opportunities between Poland and Ecuador – prof. Maria Jose Borja Ponce (Universidad de las Américas, Ekwador)

Kontynuacja wykładów wygłaszanych przez zagranicznych gości nastąpiła w czwartek 11 kwietnia 2019 r. Tematy wykładów przyciągnęły wielu studentów i pracowników naszego Wydziału.

Dotyczyły one następujących kwestii:
– Logistics in Agribusiness Supply Chains – prof. João Gilberto Mendes dos Reis (Paulista University/Universidade Paulista, Brazylia)
– Industry 4.0 – the need for changing Human Resource Management– prof. Márcia Terra da Silva Associacao (Unificada Paulista de Ensino Renovado Objetivo, Brazylia)
– Digital transformations – prof. Michelle Rodriguez Serra (Universidad del Pacifico, Peru)
– Smart Cities strategies for Developing and Archipelago Countries – prof. Tony Dwi Susanto (Institut Teknologi Sepuluh Nopember (ITS), Indonezja)
– „Communicating as a Leader” – prof. Hem Raj Kafle (Kathmandu University, Nepal)

Po wykładach nasi goście spotkali się na rozmowach roboczych z Dziekan dr hab. inż. Joanną Ejdys, prof. PB oraz Prodziekan ds. Kształcenia dr Ewą Rollnik-Sadowską. Dotyczyły one możliwości podwójnego dyplomowania, zdalnego kształcenia, tworzenia zespołów międzykulturowych oraz udziału doktorantów w projekcie PROM. Dodatkowo poruszono kwestie dotyczące współpracy w ramach programu Erasmus+.

Serdecznie dziękujemy studentom i pracownikom za aktywny udział w zajęciach prowadzonych przez zagranicznych gości, a także za wiele pozytywnych ocen tego typu inicjatyw, które zostały przekazane do Wydziałowych Koordynatorów Programu Erasmus+.

Speed networking oraz Coffee with faculties’ coordinators