Studenci logistyki z WIZ wyróżnieni w programie Top Young 100

05-04-2019

W dniach 2-3 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się konferencja zamknięcia I edycji oraz otwarcia II edycji programu Top Young 100, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów.

I edycję programu ukończyło 62 studentów reprezentujących polskie uczelnie, z czego 7 osób – za całokształt aktywności oraz ponadprzeciętne wyniki i zaangażowanie – otrzymało specjalne wyróżnienia. Miło nam poinformować, że aż 5 wyróżnionych to studenci logistyki Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej!

Specjalne certyfikaty otrzymali Agata Dobrzyńska, Karolina Wądołowska, Bartosz Gryko i Kamil Pogorzelski z SKN Logistyki „LogiSQUAD” oraz Daniel Tochwin z SKN ADaBiz.

Studenci przez ostatni rok ciężko pracowali na ten sukces, między innymi:
1) Realizując następujące projekty dedykowane przedsiębiorstwom z branży TSL:

• opracowanie i przedstawienie optymalnego podejścia do wycen kosztów transport drogowego
  • doświadczalne sprawdzenie, który model prognozowania najlepiej opisuje wysyłki wybranych grup produktowych
  • opracowanie koncepcji cross-docking dla dostaw zewnętrznych
  • zbudowanie uzasadnienia biznesowego dla zmiany sposobu zbierania towarów gabarytowych. Porównanie kosztów pracy dla modelu zbierania order-picking versus wave-picking z rozsortowaniem
  • prognozowany wpływ system Blockchain oraz koncepcji Internet of Things (IoT) na funkcjonowanie operacyjne firm logistycznych
  • analiza optymalizacji usług transportowych poprzez wykorzystanie systemów telematycznych
  • badanie przepływu zamówień przez strefę pakowania
  • analiza efektywności kompletacji zamówień na podstawie przebytej drogi I pobranych produktów
  • analiza rotacji produktów z uwzględnieniem ich rozmieszczenia w magazynie
  • biorąc aktywny udział w szkoleniach i warsztatach:
  • szkolenie z oprogramowania do modelowania procesów logistycznych “Flexsim”
  • szkolenie z oprogramowania do analizy danych Tableau
  • szkolenie z oprogramowania MS Excel
  • szkolenie z profilu zachowań Persolog
  • „wystąpienia publiczne”
  • „storytelling”
  • „aspekty prawne w transporcie”
  • „zarządzanie stresem”
  • „współpraca w zespole”

2) Biorąc udział w konkursie organizowanym w ramach Programu pt. „Najważniejsze przedsięwzięcie lub pakiet przedsięwzięć dla dalszego rozwoju logistyki w Polsce lub Europie Środkowej. Charakterystyka, uzasadnienie, uwarunkowania”,

3) Działając w Biurze Medialnym Top Young 100,

4) Promując Program na konferencjach logistycznych.

Studenci pracowali pod okiem opiekunów ze strony uczelni – dr Marty Jarockiej oraz dr Urszuli Ryciuk.

W II edycji programu bierze udział również 5 studentów naszego Wydziału. Są to Sylwia Grzymała i Michał Grygo z SKNL LogiSQUAD, Patrycja Piórkowska z SKN ADaBiz oraz dwójka studentów logistics (LogMan2) – Liwei Shi oraz Bessem Guedjiba. Studenci przeszli dwa etapy rekrutacji i znaleźli się wśród 80 najlepszych studentów logistyki reprezentujących uczelnie z całej Polski. Ponadto, Wiesław Treszczotko, członkek SKN Logistyki „LogiSQUAD”, jako przedstawiciel biznesu został mentorem w Programie i będzie dzielił się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Uczestnicy programu przez roczny cykl będą mieli szansę rozwiązywać zadania i zdobywać praktyczne doświadczenie pod okiem mentorów, czyli menedżerów z branży TSL. W trakcie programu studenci wezmą udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez praktyków oraz będą realizowali projekty wynikające z rzeczywistych wyzwań biznesowych. Będą mieli również szansę odbycia staży oraz wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach partnerskich. Udział w Programie bierze kilkadziesiąt znaczących przedsiębiorstw z całej Polski m.in.: Raben, DHL Supply Chain, PEKAES, Procter&Gamble, ESA logistika, FM logistic, Coca Cola HBC Polska, Siemens i Fujitsu.

Więcej informacji na stronie programu: www.topyoung100.pl

Wszystkim uczestnikom – zarówno I, jak i II edycji programu – serdecznie gratulujemy!