Za nami 4. inauguracja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Było uroczyście i rekordowo.

18-03-2019

Padł rekord. Aż 115. młodych studentów zgłosiło się na kolejną już czwartą edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej. To jak do tej pory największy nabór. Oficjalna inauguracja odbyła się w sobotę 16 marca 2019 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Na uroczystości byli obecni dzieci i rodzice, a także Senat EUD. Uroczystej immatrykulacji nowych studentów dokonał Prodziekan ds. Promocji i Rekrutacji WIZ dr inż. Romuald Ziółkowski.

Tego samego dnia, tuż po uroczystości, dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach. Na wykład zaprosił je dr inż. Romuald Ziółkowski, który przekonywał, że turystyka to świetny biznes. Natomiast wykład inauguracyjny dla rodziców pt. „Mediacje na co dzień” poprowadziła dr Dorota Frasunkiewicz.

Przypomnijmy raz jeszcze, że Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, któremu patronuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, działająca przy SGH w Warszawie. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej już po raz czwarty zaprosił uczniów klas V i VI szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia, podczas których zostaną zgłębione różnorodne meandry ekonomii. Zaplanowano sześć spotkań, z których każde będzie trwało dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej poprowadzą nasi nauczyciele akademiccy oraz eksperci i przedstawiciele biznesu. W programie przedsięwzięcia zostało przewidzianych także sześć wykładów dla rodziców.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa ciesząca się ogromną popularnością. Funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Na EUD co roku kształci się w sumie ponad 1,5 tys. uczniów. Koordynatorkami EUD z ramienia WIZ PB są dr Marta Jarocka oraz dr Urszula Widelska.