Członkowie zespołu GoSmartBSR na Innovation Week w Valmierze na Łotwie

05-03-2019

Pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania będący jednocześnie członkami zespołu GoSmartBSR, w składzie: dr hab. inż. Wiesław Urban, prof. PB, dr Katarzyna Krot oraz dr Urszula Widelska, wzięli aktywny udział w Innovation Week w Valmierze na Łotwie.

Impreza miała charakter międzynarodowy i była prestiżowym wydarzeniem dla regionu Vidzeme. Jej celem była wymiana doświadczeń oraz integracja wszystkich środowisk na rzecz kompleksowego rozwoju innowacji. Uczestniczyli w niej przedstawiciele uczelni wyższych, biznesu oraz sektora publicznego m.in. z Łotwy,  Norwegii, Słowenii, Słowacji oraz Polski. Podczas obrad dr hab. inż. Wiesław Urban, prof. PB, zaprezentował modele internacjonalizacji sektora MŚP w świetle założeń projektu GoSmartBSR.

Dr Urszula Widelska przedstawiła analizę przypadku przemysłu stoczniowego w województwie podlaskim jako przykładu wielowymiarowości internacjonalizacyjnej. Dr Katarzyna Krot wspólnie z przedstawicielem Komisji Europejskiej oraz przedstawicielem łotewskiego biznesu wzięła udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym internacjonalizacji w wymiarze globalnym. Udział w wydarzeniu był cennym doświadczeniem oraz inspiracją do dalszych działań na rzecz internacjonalizacji.