Już trzecia edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego za nami…

15-01-2019

W sobotę 12 stycznia 2019 r. zakończyła się trzecia edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego na Wydziale Inżynierii Zarządzania wspólnie z Fundacją Akredytacji i Promocji Kierunków Ekonomicznych, funkcjonującą przy SGH w Warszawie. Poza uczestniczeniem w zaplanowanych na ten dzień zajęciach, osiemdziesięcioro dzieci pisało test, którego celem, zgodnie z ideą EUD, jest wyłonienie 3 najlepszych studentów danej edycji. Należy przypomnieć, iż wybór pytań i zawartość testu zatwierdzana jest przez zewnętrznych specjalistów, a zła odpowiedź oznacza punkty ujemne. Łatwo nie było, ale tym razem dzieci poradziły sobie wyjątkowo dobrze. Czwórka studentów osiągnęła wynik 27 punktów (na 30 możliwych) i po raz pierwszy mieliśmy dogrywkę, która pozwoliła na wyłonienie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Najlepszym studentem trzeciej edycji EUD został Michał Tarnogórski, drugie miejsce zajął Kacper Łapiński a trzecie Aleksander Twardowski. Na wyróżnienie zasługuje Iga Karwiec, która w wyniku dogrywki znalazła się poza podium. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie niespodzianki, a najlepsi studenci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów podarunkowych o wartości 200 zł. Nagrody wręczyła Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB,  która pogratulowała najmłodszym studentom oraz podziękowała ich rodzicom, za zaangażowanie w ich edukację i rozwój.

Jesteśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy jaką wykazali się studenci EUD, ale także ich ogromnej dojrzałości wyrażającej się szacunkiem do innych oraz pokorą. Zakończenie kolejnej edycji EUD to również okazja do podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w jego funkcjonowanie. Dziękujemy wykładowcom prowadzącym zajęcia dla dzieci i rodziców oraz studentom koła naukowego LogiSquad za pomoc organizacyjną. Już niebawem ruszać będzie kolejna czwarta edycja, na którą już serdecznie zapraszamy!

Przypomnijmy, iż Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie, a od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. Z ramienia WIZ PB Ekonomicznym Uniwersytetem Dziecięcym kierują dr Marta Jarocka oraz dr Urszula Widelska.