Nowy międzynarodowy projekt badawczy

04-01-2019

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że z dniem 1 stycznia 2019 roku na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB rozpoczyna się realizacja nowego międzynarodowego projektu badawczego pt. The FoF-Designer: Digital Design Skills for Factories of the Future (DigiFoF).

Jest on realizowany i finansowany w ramach programu Erasmus+, Key Action 2 (KA2) “Cooperation for innovation and the exchange of good practices”. Liderem projektu jest University Lucian Blaga of Sibiu.

Głównym celem projektu jest stworzenie sieci i platformy szkoleniowej wspierających rozwój kompetencji w zakresie projektowania wybranych aspektów Fabryki Przyszłości (FoF).

Kluczowymi rezultatami jego realizacji są:

• a DigiFoF Design Competence Network (system wymiany wiedzy i zasobów ludzkich między przemysłem a uczelniami wyższymi)
  • 5 laboratoriów OMiLAB4FoF oraz wspólnej certyfikacji Open Badge dla szkoleń zawodowych
  • narzędzia projektowe DigiFoF, jak również innowacyjne materiały dydaktyczne i szkoleniowe bazujące na narzędziach ICT oraz studiach przypadku z przemysłu
  • poprawa kompetencji cyfrowych interesariuszy projektu w zakresie projektowania FoF, prowadząca do zwiększenia szans na rynku pracy dla studentów i specjalistów.

Kierownikiem zespołu projektowego z ramienia Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej jest dr inż. Arkadiusz Jurczuk.