Nowy projekt w ramach programu Nawa Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe

07-12-2018

W grudniu ruszył nowy projekt realizowany przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej w ramach programu Nawa Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe. Celem programu jest wzmacnianie umiędzynarodowienia polskich uczelni i jednostek naukowych poprzez nawiązywanie trwałej współpracy naukowej i dydaktycznej między partnerami.

W ramach projektu realizowane są dwa działania. Praca w zespole międzykulturowym jest działaniem realizowanym we współpracy z University of Babes Bolyai (Rumunia). W ramach projektu prowadzone będą m.in. wspólne badania naukowe dotyczące pracy w tradycyjnym i wirtualnym zespole wielokulturowym, doskonalenie narzędzi i metod kształcenia w tym zakresie, jak również organizacja międzynarodowych warsztatów studenckich. Grupa 12 studentów WIZ będzie mogła uczestniczyć w tygodniowych warsztatach, organizowanych przez University of Babes Bolyai, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności pracy zespołowej w środowisku międzynarodowym. W realizację tego działania zaangażowany jest zespół z WIZ PB: dr Joanna Samul (koordynator), dr hab. Joanna Moczydłowska, dr Anna Olszewska, dr Andrzej Pawluczuk, dr Danuta Szpilko, dr Joanna Szydło.

Szkoła Letnia to przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology w Chinach. W ramach projektu w lipcu 2019 r. grupa 28 studentów WIZ wraz z 2 opiekunami będzie uczestniczyła przez dwa tygodnie w programie kształcenia w obszarze logistyki na uczelni w Chinach. Kolejny tydzień będzie obejmował program kulturalny. Studenci zostaną wyłonieni w drodze rekrutacji oraz w wyniku rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim. W lipcu 2020 r. analogiczna grupa studentów chińskich będzie miała możliwość uczestniczenia w szkole letniej realizowanej na WIZ PB. Działanie będzie realizowane przez dr Katarzynę Kuźmicz (koordynator) oraz mgr Justynę Kozłowską (zastępca koordynatora) we współpracy z pracownikami Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach. Czas trwania projektu: 1 grudnia 2018 r. -30 września 2020 r.