Studenci logistyki WIZ najlepsi w programie Supply Chain Young Designer

05-12-2018

Studenci kierunku logistyka Wydziału Inżynierii Zarządzania – Bartosz Gryko, Kamil Pogorzelski oraz Karolina Wądołowska – otrzymali w ramach programu Supply Chain Young Designer wyróżnienia specjalne za realizację dwóch projektów:

„Analiza decyzyjna – wybór sposobu kompletacji towarów ponadgabarytowych”
– projekt dedykowany przedsiębiorstwu ILS,

„Kompleksowy kalkulator kosztów transportu drogowego”
– projekt przygotowany na potrzeby przedsiębiorstwa CIECH.

Wręczenie certyfikatów wyróżnionym zespołom odbyło się podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji w dniu 4 grudnia 2018 roku w Warszawie. Na uroczystości doceniono finalistów programów i konkursów prowadzonych przez Wydawnictwo Eurologistics oraz Data Group Consulting, wśród których znaleźli się laureaci badania Operator Logistyczny Roku, programu Supply Chain Designer i konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki Transportu i Produkcji. W imieniu naszych studentów wyróżnienie odebrał Bartosz Gryko, który był liderem jednego z zespołów projektowych.

Nagrodzone projekty były realizowane w ramach prestiżowego programu TOP YOUNG 100, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów, uczelnie wyższe oraz profesjonalistów łańcucha dostaw. TOP YOUNG 100 objęty jest patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i dedykowany studentom kierunków logistycznych i transportowych. W ramach programu osiemnaście międzyuczelnianych zespołów studentów przez 6 miesięcy pod okiem menedżerów przedsiębiorstw z branży TSL i opiekunów naukowych podjęło próbę rozwiązania problemów wynikających z rzeczywistych wyzwań biznesowych. Trzy zespoły otrzymały wyróżniania. Do dwóch z nich należeli studenci WIZ.

Projekt dotyczący analizy decyzyjnej – wyboru sposobu kompletacji towarów ponadgabarytowych, w którym liderem był Bartosz Gryko, student IV roku logistyki, a członkiem zespołu Karolina Wądołowska, studentka V roku Logistics, był realizowany w przedsiębiorstwie ILS. Analiza zawierała porównanie czasowo-kosztowe dwóch sposobów kompletacji towarów ponadgabarytowych – kompletacji pojedynczych zamówień oraz falowej. Sukcesem studentów jest fakt, że badane przedsiębiorstwo zadeklarowało wdrożenie wyników projektu w praktyce.

Celem drugiego projektu, w którym uczestniczył Kamil Pogorzelski, student V roku Logistics, było opracowanie kompleksowego kalkulatora kosztów transportu drogowego dla przedsiębiorstwa CIECH. Rezultaty pracy grupy projektowej przyczynią się do udoskonalenia procesu dokonywanie wycen w oparciu między innymi o stałe aktualizowanie cen paliwa przy w pełni konfigurowalnych parametrach dostaw. Opracowane narzędzie jest uniwersalne, co pozwala na jego zastosowanie nie tylko w badanej spółce.

Wyróżnienie studenci reprezentują Studenckie Koło Naukowe Logistyki „LogiSQUAD”. W programie TOP YOUNG 100 uczestniczy jeszcze dwójka studentów logistyki – Agata Dobrzyńska oraz Daniel Tochwin. Ich projekty również zostały bardzo wysoko ocenione przez przedsiębiorstwa. Mentorkami ze strony Politechniki Białostockiej w TOP YOUG 100 są dr Urszula Ryciuk oraz dr Marta Jarocka.

Więcej informacji na stronie programu TOP YOUNG 100: www.topyoung100.pl