Spotkanie z członkiem zarządu PLL LOT ds. handlowych

27-11-2018

W dniu 21 listopada 2018 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania gościł Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego konkursu, którego nagrodą był bilet lotniczy (w dwie strony) na dowolnym połączeniu na obszarze Europy obsługiwanym przez przedsiębiorstwo. Konkurs polegał na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na trzy z wielu pytań zadawanych publiczności. Po wstępie, zostało przedstawione przedsiębiorstwo, jego rozwój od 2015 roku, a także sposób działania, który odróżnia PLL LOT od tanich przewoźników.

Pan Michał Fijoł wskazał również cele na przyszłość, które obejmują między innymi przeniesienie się na Centralny Port Komunikacyjny po jego uprzednim wybudowaniu oraz dalszą ekspansję przedsiębiorstwa. Pod koniec spotkania kilka minut poświęcono pytaniom publiczności, na które Pan Michał Fijoł chętnie odpowiadał. Dotyczyły między innymi rentowności lotnisk regionalnych wobec wybudowania Centralnego Portu Komunikacyjnego, zebrania funduszy na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także wydarzeń bieżących – strajku pracowników oraz zbieraniu funduszy na naprawę Dreamlinera w Pekinie.

Pan Michał Fijoł ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie ze stopniem doktora na kierunku Ekonomia. Jako stypendysta Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej oraz rządu austriackiego studiował również na Uniwersytecie w Osnabrück w Niemczech oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. W ciągu przeszło 10 lat kariery zawodowej pracował dla międzynarodowych gigantów medialnych: niemieckiego koncernu Axel Springer, szwajcarskiej spółki Ringier, francuskiego portalu Aufeminin.com oraz czołowego ogólnoeuropejskiego portalu rekrutacyjnego StepStone.

Spotkanie zorganizowała Katedra Gospodarki Turystycznej.

Bartosz Gryko, student I stopnia na kierunku logistyka.