Work&Travel – spotkanie z Panią Karoliną Orton z Konsulatu Generalnego USA w Warszawie

31-10-2018

30 października 2018 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania odbyło się spotkanie z Vice Konsul z Konsulatu Generalnego USA w Warszawie, panią Karoliną Orton oraz panią Pauliną Giżycką Dzierżak reprezentującą organizację Camp Leaders Poland sp. z o.o

Pani Vice Konsul przedstawiła możliwości wyjazdu wakacyjnego w ramach programu Wymiany Kulturowej ze Stanami Zjednoczonymi. Przedstawiła informacje dotyczące formalnych kryteriów uczestnictwa w programie, miejsc do których można wyjechać, zasad uczestnictwa w programie. Udzielała odpowiedzi na pytania zgłaszane przez studentów i wyjaśniała pojawiające się wątpliwości.

Pani Karolina Orton jest vice-konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Polegają one na organizacji wymiany kulturowej łączącej wakacje z możliwością legalnej pracy. Biorą w nim udział tysiące studentów z kilkudziesięciu krajów świata, w tym duża liczba studentów z Polski. Program oparty jest o wizę typu J-1. Jest to tzw. „exchange visitor visa” – wiza uczestnika programu wymiany kulturalnej. Nie jest to wiza pracownicza, studencka ani turystyczna, ale dzięki niej możliwa jest praca wakacyjna w USA dla studentów i osób chcących pracować z młodzieżą w charakterze wychowawców bądź instruktorów sportowych.

Druga część spotkania była prowadzona przez panią Paulinę Giżycką Dzierżak. Camp Leaders Poland sp. z o.o. to organizacja współpracująca z ambasadą USA w Warszawie i zajmująca się pomocą w organizacji wyjazdów wakacyjnych do USA. Podczas swojej prezentacji Pani Giżcka Dzierżak szczegółowo przedstawiła program wyjazdów do USA – Camp Leaders. Jest to  program skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić studentom rozwój kompetencji i zdobyć międzynarodowe doświadczenie w trakcie pobytu w ośrodkach kolonijnych w USA (camp’ach).

Studentom, którzy zdecydują się na udział w tych programach życzymy udanych wakacji.