Zakończenie Międzynarodowej Szkoły Letniej studentów z 12 krajów

16-07-2018

Dwutygodniowa Międzynarodowa Szkoła Letnia w ramach projektu LogMan2 została zakończona. Studenci z 12 krajów (Chin, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Ukrainy, Białorusi, Algierii, Ghany, Bhutanu, Zimbabwe, Indii i Polski) w dniach 2-15 lipca 2018 r. uczestniczyli w szeregu zajęć dydaktycznych na Wydziale Inżynierii Zarządzania oraz w licznych przedsiębiorstwach. Warsztaty realizowane w przedsiębiorstwach (m. in. AC, Kompania Piwowarska, Mlekovita, CEDC International (Polmos Białystok), Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej) ukierunkowane były na rozwiązywanie problemów praktycznych oraz poznanie możliwości podjęcia praktyk, staży, a także zatrudnienia. Cieszy nas fakt, że kilkoro naszych studentów podejmie pracę w okresie wakacyjnym w odwiedzanych przedsiębiorstwach.

W trakcie Międzynarodowej Szkoły Letniej studenci uczestniczyli także w zajęciach z zakresu kultury i tradycji polskiej oraz wiedzy o regionie i Polsce. Poznawali bogactwo kultury uczestnicząc w warsztatach kulinarnych, zajęciach z edukacji regionalnej w szczególności dotyczących Białegostoku i regionu oraz w zajęciach w Centrum Zamenhofa. Odwiedzili także Białowieżę, Supraśl i Kruszyniany w trakcie całodziennych wyjazdów edukacyjno-integracyjnych. Studenci dzięki temu nabyli wiedzę z zakresu wielokulturowości i bioróżnorodności oraz tradycji województwa podlaskiego.

W trakcie uroczystego zakończenia Pani Dziekan dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB oraz dr Katarzyna Kuźmicz, kierownik Międzynarodowej Szkoły Letniej dokonały podsumowania osiągnięć studentów oraz wręczyły pamiątkowe certyfikaty.

Międzynarodowa Szkoła Letnia zrealizowana została w ramach projektu Logistyka i zarządzanie – międzynarodowe programy studiów II stopnia na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej (LogMan2) finansowanego z Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.3. Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.