Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie (ISD) – ostatni dzień rekrutacji

10-07-2018
soczewka mikroskopu z wiązką światła zielonego

Do 11 lipca 2018 r. potrwa przyjmowanie kompletu dokumentów od kandydatów na studia doktoranckie.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 801 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 27 kwietnia 2018 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej tworzy się stacjonarne interdyscyplinarne studia doktoranckie w obszarze:

1) nauk społecznych, dziedzinie nauk ekonomicznych w zakresie dyscypliny naukowej nauki o zarządzaniu
i
2) nauk technicznych, dziedzinie nauk technicznych w zakresie dyscypliny naukowej inżynieria produkcji.

Celem Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów posiadających zaawansowaną wiedzę w dyscyplinach:

• nauki o zarządzaniu,
  • inżynieria produkcji.

Program studiów doktoranckich uwzględnia aktualne tendencje rozwojowe w nauce i praktyce, stwarzając doktorantom szanse rozwoju naukowego oraz poszerzenia wiedzy niezbędnej zarówno do pełnienia funkcji menedżerskich, jaki i do inkubacji nowego produktu/usługi w wybranym przedsiębiorstwie.

Kształcenie na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki, jest ukierunkowane na:

• zdobycie wiedzy na zaawansowanym poziomie o charakterze ogólnym w zakresie dyscyplin naukowych nauki o zarządzaniu i inżynieria produkcji oraz dyscyplin pokrewnych w obszarze prowadzonych badań naukowych, obejmującej najnowsze osiągnięcia nauki;
  • zdobycie wiedzy na zaawansowanym poziomie o charakterze szczegółowym, odpowiadającej obszarowi prowadzonych badań naukowych obejmującej najnowsze osiągnięcia nauki;
  • zdobycie umiejętności związanych z metodologią i metodyką prowadzenia badań naukowych;
  • zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych i wykorzystania nowoczesnych narzędzi w procesie kształcenia;
  • ukształtowanie postaw etycznych i społecznych w zakresie działalności naukowo-badawczej i społecznej roli uczonego.

Więcej informacji na stronie: https://wiz.pb.edu.pl/isd