Jubileusz Wydziału Inżynierii Zarządzania

15-06-2018

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. odbyły się uroczyste obchody 25-lecia Wydziału Inżynierii Zarządzania. Najważniejszym punktem jubileuszu była Konferencja naukowa HORYZONTY ZARZĄDZANIA 4.0, zaś jego uwieńczeniem wspólna kolacja, w której udział wzięli członkowie Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, zaprzyjaźnieni Dziekani z Wydziałów Zarządzania uczelni technicznych,  przedstawiciele jednostek organizacyjnych Politechniki Białostockiej oraz obecni i byli pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania.

Dwa dni uroczystości były znakomitym czasem na podsumowanie dorobku naukowego, dydaktycznego, organizacyjnego i infrastrukturalnego, ale również doskonałą okazją do koleżeńskich spotkań i integracji różnych środowisk zawodowych współpracujących z Wydziałem Inżynierii Zarządzania. Indywidualne i zespołowe osiągnięcia studentów, projekty międzynarodowe realizowane przez pracowników naukowych Wydziału, współpraca z kilkudziesięcioma ośrodkami naukowymi na całym świecie, kształcenie realizowane w języku angielskim, nowoczesna infrastruktura dydaktyczna, stale rozbudowywany i modernizowany kampus to tylko nieliczne symbole wielowątkowej ścieżki rozwoju naszego Wydziału. W tym wszystkim pracownicy i studenci znajdują czas na rozwój własnych pasji i zainteresowań sportowych i artystycznych. Dobrą ilustracją swoistej wielodyscyplinarności pracowników i studentów jest występ utalentowanej studentki studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie, Pani Marii Kaczan, która krótkim recitalem umiliła naszą wspólną kolację.

Minione 25 lat to z jednej strony okazja do refleksji, a z drugiej do dumy i motywacji do dalszej pracy. Warto bowiem wiedzieć, że Wydział Inżynierii Zarządzania jest jednym z dwóch największych – pod względem liczby studentów – i jednym z najprężniej rozwijających się wydziałów Politechniki Białostockiej. Studia na Wydziale Inżynierii Zarządzania ukończyło dotychczas prawie 16 tysięcy absolwentów. Aktualnie studiuje ponad 1800 studentów, którzy mogą kształcić się na 6 kierunkach studiów (logistyka, zarządzanie i inżynieria usług, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria meblarstwa, zarządzanie, turystyka i rekreacja). Na Wydziale prężnie działa 11 studenckich kół naukowych. W ofercie mamy także 14 rodzajów studiów podyplomowych oraz interdyscyplinarne studia doktoranckie.