Spotkanie z delegacją z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology

16-05-2018

14 maja 2018 r. dr Katarzyna Kuźmicz, Zastępca Dyrektora Międzynarodowego Chińskiego Instytutu Logistyki i Nauk o Usługach ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą wraz z goszczącym na Wydziale w okresie od maja do listopada 2018 r. Dyrektorem Instytutu ze strony chińskiej prof. Hao Wang wzięli udział w spotkaniu z delegacją z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology (ZJUNIT). ZJUNIT jest uczelnią, z którą od ponad czterech lat Wydział prowadzi intensywną współpracę w ramach powołanego wspólnie ze School of Business ZJUNIT Międzynarodowego Chińskiego Instytutu Logistyki i Nauk o Usługach.

Gospodarzem spotkania była pani Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB. ZJUNIT reprezentował rektor Zhajiang University Ningbo Institute of Technology prof. JIN Weiliang, dr Jin HUANG – dziekan  School of Information Science and Engineering, dr Guangming CHEN – dziekan School of Mechanical and Energy Engineering, dr Daosheng LING – dziekan School of Architecture and Civil Engineering, dr Chaoyi PANG – dziekan School of Computer and Data Engineering oraz dr Zhengping FANG – dziekan School of Biological and Chemical Engineering. W spotkaniu udział wzięli również prodziekani Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydziału Informatyki  oraz Wydziału Mechanicznego. Celem spotkania było rozszerzenie współpracy na pozostałe Wydziały naszej uczelni. Wielokrotnie podkreślano, że współpraca Wydziału Inżynierii Zarządzania w ramach międzynarodowej szkoły  letniej logistyki i innych przedsięwzięć w obszarze wymiany studentów i pracowników naukowych oraz prowadzenia wspólnych badań naukowych jest godna naśladowania. Przedmiotem rozmów były również możliwości intensyfikacji współpracy w ramach Międzynarodowego Chińskiego Instytutu Logistyki i Nauk o Usługach.

Prof. Hao Wang prowadzi na Wydziale zajęcia dydaktyczne w ramach projektu LogMan2 dla międzynarodowej grupy studentów logistyki II stopnia.