Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA

Logo ACCA

Korzyści dla uczestników

• Możliwość uzyskania oficjalnego dyplomu organizacji „ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business”.
  • Skuteczne wyróżnienie się na rynku pracy – kwalifikacja ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) to jedna z najbardziej docenianych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych dla ekspertów z zakresu rachunkowości, finansów i zarządzania na świecie.
  • Szansa na atrakcyjne zatrudnienie – globalne badania sugerują, że jeden spośród pięciu respondentów zajmuje najwyższe stanowiska w firmie (CEO, Dyrektor Finansowy, CFO) a zarobki absolwentów dynamicznie rosną.
  • Przepustka do międzynarodowej kariery – ze względu na globalną rozpoznawalność kwalifikacji członkowie ACCA są wszędzie postrzegani jako światowej klasy specjaliści w dziedzinie finansów, rachunkowości i zarządzania.

Co nas wyróżnia?

Studia podyplomowe „Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA” na Politechnice Białostockiej dają wiele korzyści:

• Większość zajęć prowadzona jest przez wysokiej klasy praktyków z danej dziedziny, w większości niezwiązanych z uczelnią – jedynym kryterium ich zaangażowania w projekt była ich wiedza, umiejętności oraz doświadczenie praktyczne
  • Rozkład dostosowany precyzyjnie pod ACCA (tylko 5 przedmiotów i żadnych zajęć niezwiązanych bezpośrednio z kwalifikacją ACCA)
  • Skoncentrowany program (tylko 2 semestry)
  • Brak wymogu pisania pracy dyplomowej
  • Jeden z najniższych kosztów w Polsce (zależy nam na wysokiej jakości, a nie na zysku)
  • Kilkuletnie doświadczenie Politechniki Białostockiej w prowadzeniu zajęć z zakresu „Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA” na studiach magisterskich
  • Akredytacja obejmuje wszystkie przedmioty z poziomu Applied Skills (do dawnego F9 łącznie)
  • W zależności od oczekiwań uczestników część zajęć może być prowadzona po angielsku

O studiach

Członkowie ACCA to międzynarodowa grupa znakomitych ekspertów w dziedzinie finansów, księgowości oraz zarządzania. Stowarzyszenie ACCA gwarantuje, że zrzeszeni w nim specjaliści to osoby, które reprezentują sobą najwyższe standardy wykształcenia, nabytych kwalifikacji, umiejętności zawodowych oraz etyki biznesowej.

ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants, jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją o ponad 100 – letniej historii zrzeszającą ponad 200 tysięcy członków oraz prawie 500 tysięcy studentów – specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na całym świecie. Misją ACCA jest przede wszystkim kształtowanie przyszłych liderów świata finansów a także dzielenie się specjalistyczną wiedzą, promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz wspieranie interesu publicznego.

Absolwent studiów podyplomowych „Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA” będzie posiadał kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków.

Absolwent będzie posiadał kompetencje bazujące na aktualnych i stale weryfikowanych potrzebach pracodawców oraz wymogach, jakie stawia finansistom zmieniający się świat; egzaminy oparte są na studiach przypadków (case studies), które mają bezpośrednie odzwierciedlenie w przyszłej pracy zawodowej. Dzięki temu zdobędzie nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności biznesowe, które wspierają karierę i rozwój.

Dzięki uzyskanej akredytacji uczestnicy studiów podyplomowych na Politechniki Białostockiej mają możliwość uzyskania zwolnień z dziewięciu egzaminów ACCA (na poziomach Applied Knowledge oraz Applied Skills) już w trakcie studiów, co znacznie przyśpiesza drogę do członkostwa w ACCA.

Ponadto, absolwenci mogą uzyskać oficjalny dyplom organizacji „ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business”.

Globalna rozpoznawalność ACCA sprawia, że absolwent studiów podyplomowych realizowanych na Politechnice Białostockiej będzie postrzegany jako światowej klasy specjalista w dziedzinie finansów, rachunkowości i zarządzania. Będzie miał większe szanse na ciekawą pracę, kierownicze stanowisko, swobodę w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych oraz wyższe zarobki.

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia Studiów Podyplomowych jest uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w planie studiów.

Świadectwo i certyfikat

Absolwent Studiów Podyplomowych otrzyma świadectwo ukończenia studiów wydane przez Politechnikę Białostocką.

Dodatkowo absolwenci mogą uzyskać oficjalny dyplom organizacji „ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business”. Jest to możliwe po:

• zaliczeniu wszystkich egzaminów objętych programem studiów podyplomowych „Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA” w PB,
  • zdaniu wybranych dwóch egzaminów z poziomu Applied Skills w sesjach ACCA oraz
  • ukończeniu szkolenia Ethics and Professional Skills.

Dyplom ten nie będzie wydawany przez PB.

Rekrutacja – przyjmowanie dokumentów
mgr Katarzyna Kondrusik-Kałajtan
85 746 98 20
Sekretariat Katedry Zarządzania, Ekonomii i Finansów, ul. Ojca Tarasiuka 2, 16-001 Kleosin, budynek Filadelfia, I piętro, p. 104F