Wydział Inżynierii Zarządzania na europejskiej mapie instytucji realizujących badania foresight

07-10-2024

W ramach  projektu Unii Europejskiej Eye of Europe opracowany został raport prezentujący praktyki, inicjatywy, zespoły badawcze  ukierunkowane na  wykorzystanie badań foresight na potrzeby kształtowania polityki badań i innowacji (R&I) w całej Europie.

W raporcie pt. Showcasing Perspectives: A Stocktaking of R&I Foresight Practices in Europe, wskazano między innymi głównych aktorów realizujące badania foresight. Wśród 40 wymienionych instytucji znalazła się Politechnika Białostocka. Kluczowy zespół realizując badania foresight, głównie  z Wydziału Inżynierii Zarządzania stanowią: prof. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko, prof. dr hab. inż. Joanna Ejdys, dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB, dr Anna Kononiuk, dr Łukasz Nazarko, dr Andrzej Magruk, dr Rafael Popper, dr Alicja E. Gudanowska, dr Danuta Szpilko.

Celem projektu Eye of Europe, jest w szczególności budowanie społeczności, wymiana doświadczeń  i dobrych praktyk w obszarze wykorzystania badań foresight na rzecz kształtowania polityki innowacyjnej poszczególnych krajów i Europy.

Z pełną treścią raportu można zapoznać się pod linkiem:

Showcasing Perspectives: A Stocktaking of R&I Foresight Practices in Europe