Rekrutacja na studia II stopnia – magisterskie

08-07-2024

Trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Przyszli magistrowie mają do wyboru cztery specjalności na kierunku ZARZĄDZANIE.

Na kandydatów czeka 45 miejsc.

Zarządzanie – studia magisterskie, 2-letnie, stacjonarne

Specjalności:

• zarządzanie produktem i sprzedażą
  • rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA
  • zarządzanie w biznesie
  • Smart and innovative business

Ukończenie specjalności zarządzanie produktem i sprzedażą pozwala wypełnić lukę między działem badań i rozwoju a klientem. Wyposażony w interdyscyplinarną wiedzę będziesz aktywnie i skutecznie poszukiwać i weryfikować pomysły na produkty, a także będziesz kreować nowe potrzeby klienta i je urzeczywistniać. Będziesz mógł zarządzać rynkowym cyklem życia produktu oraz podejmować decyzje o jego wycofaniu. W szczególności zdobędziesz praktyczne umiejętności: zbierania i analizowania informacji o potrzebach klientów, generowania pomysłów na nowe produkty, przygotowywania analiz o sytuacji i trendach rynkowych, opracowywania, rozwijania i wdrażania strategii produktu, planowania kampanii reklamowych i innych działań promocyjnych, technik sprzedaży, przygotowywania planów sprzedaży, merchandisingu. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie zarówno w przedsiębiorstwach wytwórczych, usługowych, jak i handlowych. Dzięki interdyscyplinarności tego kierunku możesz też podjąć pracę w działach rozwoju produktu, marketingu, działach kształtowania jakości, obsługi klienta, dystrybucji i promocji.

Na specjalności rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA zdobędziesz kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla Ciebie, jeżeli chcesz zarządzać finansami przedsiębiorstw. Dzięki ukończeniu tych studiów będziesz w szczególności przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach takich jak: analityk biznesowy, audytor, kontroler finansowy, zarządzający funduszami inwestycyjnymi, menedżer ds. raportowania, menedżer ds. planowania i analiz, dyrektor ds. ryzyka, dyrektor finansowy, członek zarządu ds. finansowych (CFO). Jako absolwent będziesz zwolniony z egzaminów od F1 do F9 w kwalifikacji ACCA dzięki umowie akredytacyjnej zawartej pomiędzy Wydziałem Inżynierii Zarządzania a organizacją ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants).

Program zajęć na specjalności zarządzanie w biznesie przewiduje poznanie zagadnień przedsiębiorczości, zarządzania strategicznego, analizy ekonomicznej i optymalizacji kosztów produkcji, zarządzania projektami inwestycyjnymi oraz marketingu usług. Jako absolwent będziesz przygotowany do zarządzania średnimi i małymi przedsiębiorstwami.

Smart and innovative business – programme focused on the development of students creativity in setting up innovative start-ups and businesses, and also providing with the ability to intelligent management of the business using IT tools.

Perspektywy zatrudnienia:

• zarządzanie procesami w organizacjach,
  • praca na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania,
  • menedżer średniego i wyższego szczebla,
  • księgowy,
  • doradca i konsultant w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym,
  • prowadzenie własnej działalności.

Więcej informacji: https://pb.edu.pl/2024/05/31/rekrutacja-na-studia-magisterskie-stacjonarne-na-rok-akademicki-2024-2025/

Sprawdź harmonogram rekrutacji HARMONOGRAM REKRUTACJI

Na stronie kandydaci.pb.edu.pl od razu można przejść do zapisów online APLIKUJ