AICPA&CIMA poszukuje Ambasadora

03-07-2024

AICPA & CIMA poszukuje ambitnych studentów, którzy chcieliby dołączyć do Programu Ambasadorskiego w roku akademickim 2024/25.

Celem programu jest budowanie zaufania, nawiązywanie relacji i stwarzanie naszym kandydatom szans na rozwój umiejętności przywódczych. Jako ambasadorzy na uczelni będziecie mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności przywódcze i komunikacyjne, dołączyć do społeczności 597tys. specjalistów i rozbudować swoją sieć kontaktów, skorzystać z dodatkowych zasobów edukacyjnych CGMA, ulepszyć swoje CV i poszerzyć swoją wiedzę z rachunkowości lub finansów.

Jakie będą twoje obowiązki:

• dzielenie się wiedzą o AICPA & CIMA i naszych programach uczelnianych z rówieśnikami;
  • reprezentowanie AICPA & CIMA na targach pracy oraz konferencjach studenckich;
  • udział w kampaniach w mediach społecznościowych poprzez dzielenie się swoimi doświadczeniami jako student rachunkowości/finansów i kandydat na CGMA;
  • pomoc przy organizacji webinarów i spotkań przedstawicieli AICPA & CIMA ze studentami;
  • promowanie naszych wydarzeń, webinarów, stypendiów, konkursów studenckich i zasobów edukacyjnych;
  • wspieranie Koordynatora Programu na Uczelni;
  • kontakt z Biurem Karier, organizacjami studenckimi i kołami naukowymi.

Co oferujemy w ramach programu:

• atrakcyjne wynagrodzenie, weryfikowane kwartalnie – zależnie od stopnia zaangażowania;
  • dostęp do naszych materiałów edukacyjnych na preferencyjnych warunkach, co znacznie ułatwia ścieżkę zdobycia kwalifikacji CGMA;
  • możliwość rozwijania sieci kontaktów w branży i dostęp do projektów realizowanych przez AICPA & CIMA z firmami partnerskimi w Polsce i na świecie;
  • różnorodność zadań, rozwój umiejętności przywódczych i komunikacyjnych poprzez aktywny udział i/lub organizację wydarzeń promujących AICPA&CIMA;
  • możliwość udziału w konferencjach i w wydarzeniach networkingowych dla Społeczności CIMA w Polsce;
  • certyfikat udziału w programie i referencje;
  • rola jest bardzo elastyczna i można ją traktować jako dodatkowe zajęcie, które bez problemu można połączyć ze studiami, pracą i innymi aktywnościami.

Idealny Ambasador, to osoba która:

• powinna być studentem studiów I lub II stopnia na uczelni współpracującej z AICPA & CIMA (warunek konieczny);
  • uczestniczy w Programie CGMA na Uczelni / Finance Leadership Program (FLP) lub zna markę AICPA & CIMA oraz strukturę Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA(mile widziane);
  • jest członkiem innych organizacji studenckich/kół naukowych;
  • jest zainteresowana tematyką rachunkowości zarządczej i finansów;
  • łatwo nawiązuje kontakty i dobrze komunikuje się w mowie i w piśmie;
  • zna język angielski – co najmniej na poziomie B2;
  • jest dynamiczna w działaniu, kreatywna oraz dobrze zorientowana w mediach społecznościowych.

Jak aplikować:

Prześlij nam swoje CV na adres eb@ebevents.pl z dopiskiem w tytule: Rekrutacja Ambasador AICPA & CIMA

W treści maila podaj:

Nazwę uczelni i wydział, na którym studiujesz

Stopień i rok studiów

Czy realizujesz Programu CGMA na Uczelni / CGMA FLP?

Pamiętaj o zamieszczeniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2024.

Do kolejnego etapu zaprosimy wybranych kandydatów. Rozmowy rekrutacyjne (online) zostaną przeprowadzone w terminie do 2 sierpnia 2024.

AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 597 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188  krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.