25-06-2024

Dr Aleksandra Maria Gulc otrzymała stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. Znalazła się w gronie 228 nagrodzonych stypendystów, w tym 6 reprezentujących nauki społeczne, dyscyplinę nauki o zarządzaniu i jakości. Stypendium jest przyznane na okres 3 lat. W 19. edycji konkursu złożono 1708 wniosków o przyznanie stypendium.

Dr Aleksandra Maria Gulc jest adiunktem w Międzynarodowej Katedrze Logistyki i Inżynierii Usług na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Pracę doktorską obroniła z wyróżnieniem na Politechnice Białostockiej w 2020 roku. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki zarządzania jakością usług, zaufania do technologii, inteligentnej i zrównoważonej mobilności miejskiej. Jest autorką i współautorką monografii i licznych publikacji w wysoko punktowanych czasopismach. Była kierownikiem projektu badawczego „Relacyjny model systemu kształtowania jakości usług kurierskich w branży e-commerce” (konkursu PRELUDIUM, Narodowe Centrum Nauki). Obecnie jest kierownikiem projektu „Envisioning sustainable futures in higher education business departments, inspired by Permaculture design principles” (akcja „Cooperation partnerships in higher education”, Program Erasmus+), zastępcą kierownika projektu „Perspektywy wdrożenia innowacji społecznych i technologicznych Przemysłu Przyszłości dedykowanych wsparciu zatrudnienia osób niepełnosprawnych w polskich przedsiębiorstwach przetwórstwa przemysłowego” (konkurs „Innowacje społeczne i technologiczne w procesie aktywizacji osób niepełnosprawnych”, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) oraz członkiem zespołu badawczego w projekcie „Czynniki determinujące społeczną akceptację inteligentnej i zrównoważonej mobilności miejskiej” (konkurs OPUS, Narodowe Centrum Nauki).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Ogłoszenie wyników postępowania w sprawie przyznania stypendiów Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców w 2024 r.

Foto: Iryna Mikhno