Regionalne Koło Naukowe Przyjaznych Systemów Społeczeństwa Informacyjnego

Opiekun: dr Andrzej Pawluczuk
a.pawluczuk [at] pb.edu.pl,
85 746 74 60

Koło naukowe Regionalne Koło Naukowe Przyjaznych Systemów Społeczeństwa Informacyjnego powstało w 2007 roku wpisując się w aktualną problematykę społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Członkami koła głównie byli pracownicy Wydziału Zarządzania i Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Wraz ze zmianami statusu członków i działalności kół naukowych zostało ono przekształcone w studencki koło naukowe. Członkowie koła przez blisko 10 lat prowadzili obsługę systemu zdalnego e-nauczania MOODLE www.moodle.pb.edu.pl na potrzeby pracowników Wydziału Zarządzania, Studenckich Kół Naukowych oraz studentów. Wychodząc na potrzeby członków koła rozszerzyło ono działania o obszary innowacyjności, edukacji oraz analizy systemowej.

Przewodniczący:  Filip Bołtowicz filip.boltowicz [at] gmail.com

Wiceprzewodniczący:  Paulina Jankowska  pjankowska121 [at] gmail.com

Sekretarz:  Paweł Tereszkiewicz skiba8860 [at] wp.pl

Działalność

W swej historii działania, koło zorganizowało samodzielnie bądź we współpracy projekty pt. Innowacyjny Manager, spotkanie z niewidomym Pawłem Urbańskim, a także aktywnie angażowało się w popularyzację nauki podczas corocznie organizowanego Festiwalu Nauki i Sztuki, w tym wielkiego polskiego patriotę, wybitnego naukowca i odkrywcę wielu zjawisk chemicznych Jana Czochralskiego. Członkowie kola samodzielnie bądź we współpracy z opiekunem naukowym przygotowali publikacje naukowe i prezentowali wyniki badań na międzynarodowych konferencjach.

Marzec 2018

Uczestnictwo członków koła i opiekuna w webinarium w dniu 28 marca 2018 r., które było poświęcone problematyce startupów pt. „Business Acceleration – Practical Hints”. Tytuł webinaru: „So you have an idea now what? Team, Technology and Finance”, prowadzony przez Abhijit Basu.

Czerwiec 2017

Pierwsze miejsce członków zespołu repezentującego koło naukowe w konkursie Big Idea Competition za innowacyjny pomysł opaski medycznej Medic ARMBAND.

Publikacja rozdziału w monografii w wydawnictwie w Wielkiej Brytanii

A. Pawluczuk, A. Wnuczko, Students Activity in Creative Classes Organized

in Collaboration with Entrepreneurs : [rozdz.] w: Images of Intellectual Capital,

Editor(s): J. Fazlagić, A. Erkol, Cambridge Scholars Publishing, Cambridge 2016

Grudzień 2016

Wspólne działania członków koła ze studentami Erasmus + w ramach projektów z business dynamics.

Maj 2016

Aktywny udział członków w Festiwalu Nauki i Sztuki w maju 2016 roku. Małgorzaty Olszewskiej przy prowadzeniu warsztatów na temat Modelowanie strategiczne z programem Vensim oraz Moniki Małoń i Adriana Rudczuka na temat: Kompetencje na rynku pracy w wymiarze regionalnym, krajowym i globalnym.