Konkurs Siemensa i Politechniki Warszawskiej

09-11-2022
Rozpoczęła się 27. edycja konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. W tym roku konkurs organizowany jest pod hasłem „Dane dla środowiska”. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2023 r.

Konkurs skierowany jest do zespołów badawczych z całej Polski – studentów, doktorantów, naukowców. Projekty mogą zgłaszać członkowie zespołów, nauczyciele akademiccy, a także rady naukowe dyscyplin, rady wydziałów i rady naukowe uczelni oraz instytutów badawczych.

Do Konkursu można zgłaszać projekty, których celem jest poprawa wskaźników środowiskowych polskiego przemysłu. Projekty powinny wykorzystać potencjał olbrzymiej ilości danych, jakimi dysponuje współczesna fabryka i przemysł jako taki. Ich dogłębna analiza powinna wskazać nowe rozwiązania, które pomogą zwiększyć efektywność produkcji, a zarazem ograniczyć obciążenie środowiska naturalnego. Możliwości jest wiele: redukcja śladu węglowego, zmniejszenie wykorzystania surowców, ograniczenie ilości odpadów czy poprawa efektywności energetycznej.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności