4. Kongres Kół Naukowych IKONA 2020

28-10-2020
Logotyp. Ikona 2020
Pod hasłem „Zdalnie Profesjonalnie” odbędzie się czwarte ogólnopolskie spotkanie liderów ruchu naukowego. Kongres IKONA2020 zostanie przeprowadzony online w dniach 12-15 listopada br.

Kongres IKONA2020 to ogólnokrajowe spotkanie liderów kół naukowych, autorów najciekawszych projektów, opiekunów naukowych i przedstawicieli uczelni.

Uczestnicy wydarzenia mogą wziąć udział w szeregu spotkań i prezentacji oraz dwóch cyklach certyfikowanych szkoleń. W trakcie Kongresu przewidziano również warsztaty integracyjne, wspólne tworzenie eko-deklaracji oraz finały konkursu na najlepsze projekty naukowe w 13 kategoriach.

Certyfikowany cykl szkoleń nr 1 – Szkoła Liderów „Science & Business”

Wśród tematów zajęć m.in.:

• Zdalne zarządzanie zespołem i projektem,
  • Przechodzenie od aktywności w kole naukowym do preinkubacji oraz inkubacji pomysłów biznesowych,
  • Pomysł jako najcenniejszy kapitał – jak go zabezpieczyć, zastrzec lub opatentować,
  • Indywidualny styl zarządzania – cztery style przywództwa. Analiza indywidualnych mocnych stron oraz definiowanie obszarów wymagających rozwoju u kierownika projektu,
  • Stawianie celów jakościowych i ilościowych – kluczowe wskaźniki efektywności w pracy koła naukowego,
  • Motywowanie i angażowanie członków zespołu do wspólnych działań,
  • Zarządzanie projektami w zespole rozproszonym.

Certyfikowany cykl szkoleń nr 2 – Profesjonalna Promocja Przedsięwzięć Naukowych

Wśród tematów zajęć m.in.:

• Społeczny i ekologiczny wymiar realizowanych przedsięwzięć,
  • CSV versus CSR,
  • Prezentacja multimedialna – Level Pro,
  • Media – jak je zwabić, obłaskawić i wykorzystać,
  • Postprodukcja materiału filmowego,
  • Najbardziej efektywne kanały komunikacji dla naukowców i przedsiębiorców wdrażających zdobycze nauki,
  • Budowanie strategii promocyjnej,
  • Przedsięwzięcie naukowe – przedstawianie realizowanych działań językiem korzyści w stosunku do interesariuszy,

Rejestracji na Kongresie IKONA2020 można dokonywać poprzez stronę http://ikona.edu.pl/rejestracja/ .

Szczegółowe informacje dotyczące Kongresu można uzyskać pisząc na adres: kongres@ikona.edu.pl.