Większość zajęć będą prowadzić osoby pełniące funkcje kierownicze z minimum 15 letnim doświadczeniem praktycznym i rozległą wiedzą merytoryczną. Większość kadry ma pełne uprawnienia ACCA lub uzyskało zbliżone kwalifikacje zawodowe. Wiele osób ma duże doświadczenie w nauczaniu.
WOJCIECH KRYŃSKI
Wykształcenie:
Association of Chartered Certified Accountants (ACCA)
Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, Podyplomowe Studium Rachunkowości i Zarządzania Finansowego
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Kierunek Finanse i Bankowość, Magister Ekonomii
Doświadczenie:
Jeden z założycieli i wspólnik Ground Frost. Przewodniczący Komitetu Audytu PKN Orlen (2017-2019) i MCI TFI SA (od 2018).
Wieloletnie doświadczenie w zakresie stosowania międzynarodowych i amerykańskich zasad rachunkowości. Prowadził liczne projekty w Polsce, Ukrainie, Chorwacji, Serbii, Szwajcarii, Grecji, Rumunii, Ghanie i Nigerii.
W przeszłości pracował w międzynarodowej firmie audytorskiej, w działach finansowych międzynarodowych firm, a także kierował polskim oddziałem firmy szkoleniowej.
W Ground Frost kieruje doradztwem księgowym w zakresie MSSF i US GAAP, modelowaniem finansowym oraz relacjami z kluczowymi klientami. Jest odpowiedzialny za kształtowanie polityk rachunkowości spółek giełdowych, bierze udział w tworzeniu umów posiadających później odzwierciedlenie w księgowości. Wojciech uczestniczy również w transakcjach przejęć i połączeń jednostek, w których kieruje wycenami, procesami badań przedinwestycyjnych oraz przygotowywaniem umów sprzedaży akcji (SPA).
Jest stałym doradcą takich firm giełdowych jak: Trakcja PRKiI SA, Gobarto SA. Był kierownikiem projektów dla takich firm jak: Krajowa Spółka Cukrowa SA, Idea Bank SA, Narodowy Bank Polski, Trakcja PRKiI SA, Integer.pl, Duon, Petrom, Bioton, Kolporter, Morpol ASA, WNS, Tate & Lyle, Inteligo, Allenort, Ericpol, Copernicus, Arteria SA, Easypack i inne.
Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń głównie z zakresu MSSF dla różnych spółek (Bankowy Fundusz Gwarancyjny, PGNiG, Komisja Nadzoru Finansowego, Polsat Cyfrowy, Hewlet Packard Enterprise, Warta SA, Citibank, Narodowy Bank Polski, Sony Centrum Usług Wspólnych, Bioton SA, MDDP, Ministerstwo Finansów, PZU, RBS Global Hub Europe, Infosys BPO, Philip Morris Centrum Usług Wspólnych, Agencja Rozwoju Przemysłu, Aviva Commercial Union, KPMG, PricewaterhouseCoopers, Bank Światowy, Castorama Polska, TVN SA, Agora SA).
Zdobył wysokie wyróżnienie w konkursie CIMA Tutor of the Year.
Był członkiem komitetu sterującego ACCA w Polsce.
PAWEŁ FAŁKOWSKI
Wykształcenie:
Absolwent SGH
Executive MBA na University of Minnesota
Doradca podatkowy od 2005 r.
Doświadczenie:
Wspólnik w firmie doradczej ALTO.
Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, które zdobywał między innymi w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki.
Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatku VAT i CIT oraz w postepowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych.
Jest współautorem komentarza „Dyrektywa VAT”, który ukazał się nakładem wydawnictwa C.H.Beck.
Autor wielu publikacji prasowych, jest też częstym prelegentem na konferencjach branżowych.
Kilkukrotnie wyróżniany przez dziennik Rzeczpospolita jako rekomendowany doradca w zakresie VAT.
WOJCIECH SADOWSKI
Wykształcenie:
Executive MBA we Frankfurt School of Finance and Management
Magister Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
Ukończył program CIMA i jest posiadaczem tytułów ACMA, CGMA
Doświadczenie:
Menadżer z piętnastoletnim doświadczeniem w finansach zdobytym w funduszu private equity, bankowości oraz spółkach giełdowych i prywatnych na terenie Europie Środkowo-Wschodniej.
Od 2012 jako Dyrektor Finansowy w firmach z branży telekomunikacyjnej, medycznej, usług B2B oraz e-commerce.
Jest specjalistą z zakresu sprawozdawczości, finansowania i transakcji M&A.
ANDRZEJ KARPOWICZ
Wykształcenie:
Doktor finansów uzyskany po obronie rozprawy: “Determinants of Corporate Income Tax Revenues of European Union Member States” po studiach Doctoral Studies in Management and Economics w Szkole Głównej Handlowej.
Magister Stosunków Międzynarodowych Ekonomicznych (również Szkoła Główna Handlowa).
Doświadczenie:
Andrzej Karpowicz zdobywał doświadczenie przede wszystkim w doradztwie podatkowym w zakresie transakcji fuzji i przejęć pracując w KPMG, Deloitte, PwC, BDO a także jako in-house.
Od 2017 r. pracuje między innymi jako wykładowca akademicki na Politechnice Białostockiej. Prowadzi wiele przedmiotów zarówno po polsku jak i po angielsku. Jednym z nich są Systemy podatkowe ACCA.
Przeprowadził kilkadziesiąt projektów podatkowych due diligence (m.in. CTL Logistics, OT Logistics, PNI, LuxMed, Centrum Zdrowia Medycyna, Remondis, ABC Data, LexisNexis, Kamis, Sanitec, Agros Nova, Melvit, Bakoma, Bilfinger, Masterlease, VB Leasing, Polkomtel, Huawei, Energa, Dong Energy, EQT, Victoria).
Doradzał w zakresie struktur nabycia zewnętrznych podmiotów oraz przy restrukturyzacjach wewnątrzgrupowych (m.in. Air Liquide, Pure Health & Fitness, US Pharmacia, Randstad, Akzo Nobel, Aarslef, WSiP, Pharma Cosmetics, PKP Intercity, Orange, Whitbread, Costa Coffee, Merck).
Wspierał również klientów w zakresie umów nabycia udziałów oraz w bieżącym doradztwie podatkowym (m.in. Ciech, Ronson, Jastrzębska Spółka Węglowa, Immofinanz, Honda, TNT, HTL, EQT, BMW, MAN, Gamet, Cinema City, Fashion House, Eurocash, Den Braven, Eltel, Bosch).
TOMASZ JÓŹWICKI
Wykształcenie:
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Uniwersytetu w Aalborgu (Dania)
Członek ACCA od 2013 (Fellow of ACCA od 2019)
Doradca podatkowy
Doświadczenie:
Karierę zawodową rozpoczął w KPMG, następnie pracował w finansowym centrum usług wspólnych francuskiej spółki giełdowej, w międzyczasie zdobył doświadczenie w zakresie cen transferowych.
Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał jako kierownik do spraw zarządzania ryzykiem i atestacji w spółce grupy CBRE, spółce z giełdy nowojorskiej (NYSE) światowego lidera w branży zarządzania nieruchomościami. Odpowiadał za jakość procesów i raportowania zarządczego dla kilkunastu tysięcy punktów handlowych na czterech kontynentach także usprawnienia według metodologii SixSigma i ISO 9001.
Obecnie, odpowiada za zespół kontroli dostawcy globalnych usług zarządzania nieruchomościami w Credit Suisse. Odpowiada za zarządzanie wynikami, pomiary jakości usług, budżetowanie, w tym wariacje i odchylenia, oraz za kontrolę procesów.
PAWEŁ JAROSZ
Wykształcenie:
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Zarządzanie i Marketing (obszar: „Gospodarka ruchomościami”)
Członek ACCA od 2018 roku
Doświadczenie:
Karierę zawodową rozpoczynał w jednej z firm Wielkiej Czwórki w dziale audytu finansowego, gdzie przez 3 lata uczestniczył w prowadzeniu badań sprawozdań finansowych klientów, głównie z branży retail, FMCG oraz budowlanej i przemysłowej (wg standardów IFRS, UoR oraz US GAAP).
Następnie współtworzył dział raportowania finansowego i korporacyjnego oraz kierował zespołem księgowych w firmie świadczącej usługi księgowe, podatkowe i korporacyjne.
Zdobywał również doświadczenie w biznesie, będąc członkiem zespołu finansowego oraz działu controllingu w spółce z sektora przemysłowo-budowlanego.
Obecnie jest kierownikiem zespołu w firmie świadczącej usługi księgowo-podatkowe oraz prawne. Specjalizuje się w doradztwie księgowym dla firm z różnych branż gospodarki. Posiada doświadczenie w implementacji systemów księgowo-finansowych i przeprowadzaniu procesu łączenia się jak również podziału spółek.
PAWEŁ MAJEWSKI
Wykształcenie:
Magister prawa kanonicznego – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Studia podyplomowe – Zarządzanie Zasobami Pracy – Szkoła Główna Handlowa
Doświadczenie:
Paweł ma ponad 12 letni staż w dwóch firmach z wielkiej czwórki. Obecnie pracuje na stanowisku menedżera w KPMG w dziale podatku dochodowego od osób fizycznych. W trakcie swojej kariery prowadził szereg projektów związanych z podatkiem dochodowym od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych.
Paweł specjalizuje się w szczególności w doradztwie dotyczącego osób oddelegowanych do innych krajów oraz pracujących regularnie w kilku krajach. Zajmuje się również często doradztwem dla firm w zakresie strukturyzacji zatrudnienia dla kluczowych pracowników i współpracowników w spółkach w tym międzynarodowymi programami motywacyjnymi.
Paweł jest autorem i współautorem artykułów w prasie ogólnopolskiej dotyczących kwestii związanych z podatkiem dochodowym od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych. Prowadzi również szkolenia dla klientów oraz webinaria dotyczące zmian w podatkach.
Anna Dyhdalewicz
Wykształcenie:
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii
Doświadczenie:
Od 2006 roku pracownik naukowo-dydaktyczny na Politechnice Białostockiej. Prowadzi wiele przedmiotów, między innymi Raportowanie finansowe ACCA, Rachunkowość finansowa ACCA, Audyt ACCA.Opieka nadStudenckim Kole Naukowym Finansów i Rachunkowości „Winien Ma” przy Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.
W przeszłości prowadzenie wykładów dla osób z różnym doświadczeniem zawodowym, m. in. wykłady z „Rachunkowości” i „Rachunku kosztów” na Podyplomowych Studiach Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku, warsztatów z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw dla praktyków, odczyty dla księgowych w SKwP Oddział w Białymstoku.
Wykonywanie ekspertyz na rzecz praktyki gospodarczej z zakresu analizy ekonomicznej i finansowej.
Działalność w organizacjach: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Białymstoku: wiceprezes (2008-2018), od 2019 członek Zarządu; Polskie Towarzystwo Ekonomiczne: wiceprezes PTE Oddział w Białymstoku,członek Komitetu Wydawniczego PTE Oddział w Białymstoku; Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa.
Autorstwo lub współautorstwo artykułów naukowych oraz monografii i podręczników z zakresu rachunkowości i finansów.
Uczestnictwo w projekcie: Projekt GoSmart BSR ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg Baltic Sea Region), priorytet 1. Potencjał dla innowacji, działanie 1.2. Inteligentna specjalizacja. Źródło finansowania: Interreg Baltic Sea Region 2014-2020, (Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020), Priorytet 1. Potencjał dla innowacji, Działanie 1.2. Inteligentna specjalizacja.
SŁAWOMIR IGNATIUK
Wykształcenie:
Doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet w Białymstoku)
Magister inżynier (Politechnika Białostocka)
Doświadczenie:
Wieloletni nauczyciel akademicki na Politechnice Białostockiej
Doświadczony doradca biznesowy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz doradca na rzecz jednostek samorządu terytorialnego. Współpracował m.in. z następującymi instytucjami:
Biuro Doradcze Biznesprojekt – Doradca biznesowy w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw (sporządzanie opracowań finansowo-studialnych przedsiębiorstw, opracowywanie analiz finansowych na potrzeby programów pomocowych Unii Europejskiej PHARE, SPO WKP, ZPORR.)
„Extor Consulting” – konsultant z zakresu finansów, sporządzanie biznes planów oraz strategii rozwojowych firm
Fundacja Rozwoju Regionalnego – wdrażanie programów doradczych w małych i średnich przedsiębiorstwach
Podlaskie Biuro Rozwoju Zarządzania i Przedsiębiorczości – Doradca biznesowy w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw (wycena firm, doradztwo finansowe, ocena projektów inwestycyjnych, sporządzanie biznes planów)
×
W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Politykę prywatności i wykorzystania plików cookies w serwisie.