Finał Konkursu CloudNine

19-11-2019

W dniu 14 listopada 2019 r. studenci oraz pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania uczestniczyli w Konferencji CloudNine Industry 4.0 & New SCM Trends w Ptak Warsaw EXPO Nadarzyn. CloudNine to prestiżowa inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów, tworzona przez trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i skierowane jest do najlepszych studentów kierunków związanych z logistyką, łańcuchem dostaw, przemysłem 4.0, informatyką, automatyzacją i technologią.

W ramach konferencji odbyła się I edycja Konkursu Amazon Game Hack oraz Konkurs na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku.

Do finału Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku wśród 19 finalistów z uczelni z całej Polski zakwalifikowało się 4 dyplomantów z Wydziału Inżynierii Zarządzania:

• Karolina Wądołowska, Metody kompletacji towarów ponadgabarytowych (promotor: dr Katarzyna Dębkowska);
  • Adrian Białobrodzki, Wyzwania dla zarządzania w obliczu Przemysłu 4.0 na przykładzie przedsiębiorstw produkcyjnych w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym (promotor: dr Łukasz Nazarko);
  • Dawid Lisiewicz, Zróżnicowanie dostępności transportowej województw Polski w kontekście rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku z wykorzystaniem wybranych metod taksonomicznych (promotor: dr Marta Jarocka);
  • Jakub Narutowicz, Projekt aplikacji do prowadzenia ewidencji w magazynie dedykowany przedsiębiorstwu ADAMPOL (promotor: dr Urszula Ryciuk).

W takcie konferencji finaliści mieli możliwość zaprezentowania swojej pracy dyplomowej. Ponadto, przed konferencją uczestniczyli oni w zorganizowanych w siedzibie Fujistu w Katowicach warsztatach z wystąpień publicznych.

Do finału konkursu Amazon Game Hack zakwalifikowały się natomiast 2 grupy z Politechniki Białostockiej (na 9 z całej Polski). Finaliści uczestniczyli przed konferencją w spotkaniu w siedzibie firmy Amazon, której celem było poznanie szczegółów działalności przedsiębiorstwa i przygotowanie propozycji innowacji dedykowanej przedsiębiorstwu. Studenci w składzie: Martyna Wilczewska, Paulina Olszyńska, Paulina Niewińska, Adrian Białobrodzki, Karol Sapiołko, członkowie Kół Naukowych Industry 4.0 i Formacja (działające na Wydziale Inżynierii Zarządzania) oraz  Argo Team (działające na Wydziale Mechanicznym) przedstawili projekt pt. „Amazon Augmented Reality” polegający na usprawnieniu pracy w Fulfillment Center z wykorzystaniem okularów AR. Reprezentant grupy – Adrian Białobrodzki został dwukrotnie doceniony przez organizatorów za aktywny udział w spotkaniu w siedzibie przedsiębiorstwa (Amazon Dzień 0), które odbyło się 6 listopada w FC w Sadach k. Poznania, jak też za prezentację rozwiązania podczas finału konkursu. Adrian Białobrodzki otrzymał bon zakupowy do sklepu Amazon oraz wejściówkę na największą w Polsce konferencję z zakresu zakupów w łańcuchu dostaw – PROCON/POLZAK 2020.

Organizatorzy docenili także pracę opiekunów akademickich reprezentujących Politechnikę Białostocką w programach Top Young 100 oraz CloudNine – dr Martę Jarocką oraz dr Urszulę Ryciuk, które znalazły się w grupie trzech najbardziej zaangażowanych w inicjatywy PSML nauczycieli akademickich. Wyróżnione przez członków Polish Supply Management Leaders osoby otrzymały zaproszenia na Galę Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbędzie się 5 grudnia 2019 r. w Hotel Hilton Warszawa.

W trakcie wydarzenia jego uczestnicy mogli wziąć również udział w panelu „Bitwa na stereotypy”, podczas którego dyskutowano o współpracy trzech środowisk: biznesowego, akademickiego i studenckiego. Środowisko akademickie reprezentowała dr Urszula Ryciuk.

Warto podkreślić, że Koordynatorami Projektów inicjowanych przez PSML są członkowie SKN Logistyki LogiSQUAD: studentka logistyki – Sylwia Grzymała oraz absolwenci – Agata Dobrzyńska oraz Kamil Pogorzelski.

Gratulujemy finalistom oraz opiekunom akademickim!