Warsztat testowo-walidacyjny „Horyzonty Przyszłości”

04-10-2019

28 września 2019 roku członkowie zespołu badawczego projektu pt. „Horyzonty Przyszłości”, realizowanego w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „DIALOG”, wzięli udział w XXIX Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Doradców Szkolnych i Zawodowych RP w Pruszkowie. Dr Anna Kononiuk przy wsparciu dr Andrzeja Magruka i dr Alicji Gudanowskiej, reprezentujących nasz Wydział oraz Anny Pająk z Sieci Badawczej Łukasiewicz – ITeE w Radomiu, poprowadziła warsztaty dotyczące wykorzystania metody scenariuszowej w doradztwie zawodowym. Warsztaty te miały na celu praktyczne zapoznanie grupy odbiorców projektu „Horyzonty Przyszłości” – doradców zawodowych – z częściowymi wynikami wypracowanymi dotychczas w projekcie.

Celem projektu „Horyzonty Przyszłości” jest opracowanie modelu wsparcia metodyczno-dydaktycznego dla szkolnictwa wyższego w zakresie uzupełnienia i doskonalenia procesów kształcenia w obszarach analizy i antycypacji zmian oraz skutków zjawisk zachodzących w sferze naukowo-technologicznej. Koordynatorem projektu jest mgr Anna Pająk reprezentująca sieć Badawczą Łukasiewicz – ITeE w Radomiu. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej pełni rolę partnera projektu. Nasi naukowcy zajmują się przede wszystkim analizą uwarunkowań rozwoju zawodów i kwalifikacji przyszłości poprzez implementację i adaptację nowoczesnych metod, w tym dedykowanej metodyki foresight i collective intelligence. W skład zespołu projektowego z WIZ PB wchodzą: prof. Joanna Ejdys, prof. Katarzyna Halicka, dr Anna Kononiuk (kierownik projektu ze strony PB), dr Alicja Gudanowska, dr Andrzej Magruk, dr Ewa Rollnik-Sadowska oraz dr Justyna Kozłowska.