Inauguracja Roku Akademickiego 2019-2020

02-10-2019

Głęboko wierzę, że będzie to bardzo dobry rok – mówiła Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB podczas wydziałowej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020. Przedstawiając Wydział zwróciła się ze szczególnymi słowami do studentów pierwszego roku – Wydział Inżynierii Zarządzania to inkubator Waszej kreatywności i pomysłowości. To miejsce gdzie zdobywaną wiedzę będziecie mogli konfrontować z praktyką biznesu. Tutaj znajdziecie mentorów, którzy wesprą Was w poszukiwaniu własnej ścieżki rozwoju. To też miejsce, gdzie czekają Was nowe wyzwania.

Uroczystość odbyła się we wtorek 1 października 2019 r. Uczestniczyli w niej studenci, doktoranci, pracownicy, a także absolwenci Wydziału Inżynierii Zarządzania. W programie uroczystości obok tradycyjnego ślubowania złożonego przez studentów i doktorantów pierwszego roku studiów zostali wyróżnieni najlepsi absolwenci studiówI stopnia, którzy kontynuują naukę na stopniu II.

Uroczysty akt immatrykulacji studentów pierwszego roku przeprowadził dr inż. Romuald Ziółkowski. Pani Dziekan pasując przedstawicieli kierunków studiów wręczyła im symboliczne indeksy. Po wysłuchaniu Gaudeamus igitur, Przewodnicząca Samorządu Studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania Agnieszka Adaszczyk przekonywała świeżo upieczonych studentów, że przede wszystkim od nich zależy jak wykorzystają czas pobytu na uczelni oraz, że zawsze mogą liczyć na wsparcie starszych kolegów z Samorządu Studenckiego.

Pięcioro doktorantów WIZ rozpoczęło studia III stopnia. Akt immatrykulacji przeprowadziła Dyrektor Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. Katarzyna Czerewacz-Filipowicz, prof. PB. Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów mgr Mateusz Kikolski podkreślił znaczenie możliwości kontynuacji rozwoju młodych naukowców na Wydziale.

Najlepsi absolwenci I stopnia, którzy kontynuują naukę na II stopniu, zostali zaprezentowani  przez dr Ewę Rollnik-Sadowską. Pani Dziekan wręczyła absolwentom dyplomy oraz listy gratulacyjne. Do gratulacji dołączyły także przedstawicielki Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej mgr Marta Tomiczek i mgr Justyna Grodzka, absolwentki Wydziału Inżynierii Zarządzania.

Wykład inauguracyjny był wystąpieniem mgr inż. Karoliny Wądołowskiej, tegorocznej absolwentki WIZ z British American Tabacco, która skierowała, zwłaszcza do studentów I roku, kilka rad i refleksji jak wykorzystać czas studiowania, by zdobyć dobrą pracę.

Na zakończenie Dziekan dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB uroczyście otworzyła rok akademicki 2019/2020 na Wydziale Inżynierii Zarządzania.