Indeksy Politechniki Białostockiej trafiły do Poznania

14-04-2019

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” rozstrzygnięty.

W sobotę 13 kwietnia 2019 r., dwa tygodnie po finale regionalnym, sześć zespołów walczyło na Wydziale Inżynierii Zarządzania o główną nagrodę – indeksy na Politechnikę Białostocką. Warto przypomnieć, że konkurs ma na celu praktyczne wykorzystanie wiedzy, jaką uczniowie zdobywają na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości i jest skierowany do szkół ponadgimnazjalnych.

Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB witając uczestników podkreśliła, że do Białegostoku przyjechali sami zwycięzcy, gdyż udział w finale ogólnopolskim już jest wielkim sukcesem uczniów.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku przez półtorej godziny rozwiązywali konkursowe case study. Zadanie polegało na przygotowaniu działań marketingowych umożliwiających firmie sprzedającej drukarki komputerowe dotarcie do nowego segmentu odbiorców. Kapituła konkursu w składzie: dr inż. Romuald Ziółkowski – Przewodniczący, Magdalena Gołaszewska, Monika Zagórska i Lechosław Chalecki po prezentacjach projektów uczniów i bezpośrednich z nimi rozmowach musiała zdecydować, który zespół wypadł najlepiej. Choć decyzja nie była łatwa, to jednak zdecydowanie jednomyślna.

Przewodniczący Kapituły dr inż. Romuald Ziółkowski przed ogłoszeniem werdyktu tytułem zachęty do zdobywania wiedzy na Wydziale Inżynierii Zarządzania oraz realizacji własnych celów i pragnień przedstawił sylwetkę Anety Popławskiej-Kazberuk, projektantki, absolwentki Wydziału Inżynierii Zarządzania, która otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

Zwycięzcą XIV Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” został zespół uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w składzie: Jakub Łaszkowski, Stanisław Buczkowski, Jakub Lisek pod opieką merytoryczną Doroty Koźlik. Indeksy na dowolny kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej pojechały do Poznania, jak również drukarki i liczne nagrody rzeczowe.

Drugie miejsce zajął zespół z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni w składzie: Marta Laskowska, Kuba Wątor, Piotr Stompór pod opieką Waldemara Kozłowskiego.

Trzecie miejsce wywalczył zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach pod opieką Zbigniewa Sadowskiego.

Organizatorzy konkursu: Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej i Studenckie Forum Business Centre Club.

Patronat: Rektor Politechniki Białostockiej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białystok.

Menedżer konkursu: Paulina Mojsak, Studenckie Forum Business Centre Club

Koordynatorzy: mgr Krzysztof Połubiński i mgr Tomasz Trochimczuk – Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Zdjęcia Chorzewski Fotografia